W jaki sposób różne kraje europejskie są podobne do Polski? Ile analogii można znaleźć w środowisku przyrodniczym i jak wypada gospodarka Polski na tle Europy? Okazuje się, że podobieństw jest całkiem dużo i nawet Malta jest jak…Polska. W tegorocznej edycji konkursu, który po raz kolejny odbył się pod honorowym patronatem Redaktora Naczelnego czasopisma „Poznaj swój kraj”, zwyciężyła Weronika Gwizdała z klasy 1h.
Młoda pasjonatka geografii otrzymała voucher na lot widokowy paralotnią ze szczytu góry Żar, prenumeratę czasopisma Traveler, okaz galeny, wejściówkę do Jaskini Wierzchowskiej, nagrody książkowe i przydatne geograficzne gadżety. Tymi wszystkimi prezentami będzie się cieszyła – podobnie jak laureaci drugiego i trzeciego miejsca – popijając herbatę/kawę i jedząc czekoladę ufundowaną przez sklep „Pożegnanie z Afryką”. Laureatką drugiego miejsca została Julia Rożek, również z klasy 1h. W nagrodę otrzymała bransoletkę z geograficznym motywem firmy Apart, prenumeratę czasopisma Traveler, okaz agatu, wejściówkę do Jaskini Wierzchowskiej, nagrody książkowe i geograficzne gadżety. Trzecim Geo-Ekspertem został Radosław Iciek z klasy 2d. Jako nagrody otrzymał: upominkowy bon Empik, tematyczną koszulkę firmy „Pan tu nie stał”, okaz agatu, geograficzną literaturę, wejściówkę do Jaskini Wierzchowskiej i oczywiście gadżety dla miłośnika geografii. Bardzo dziękujemy Sponsorom: Rodzicom II LO, Redaktorowi Naczelnemu czasopisma „Poznaj swój kraj”, Właścicielom sklepów „Pożegananie z Afryką” i „Pan tu nie stał” oraz szkole paralotniowej Albatros, że docenili geograficzną pasję Sobieszczaków.
W tym roku konkurs miał charakter międzyszkolny, choć wzięli w nim udział wyłącznie Sobieszczacy.
Blog poświęcony jest upowszechnianiu treści związanych z projektem II Liceum Ogólnokształcącego im Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie realizowanym pt: Umysł bez granic - współczesna szkoła w wielokulturowej Europie i finansowanym ze środków unijnych Erasmus plus.
Strony
Strony
Strony
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Tych podobieństw jest całkiem sporo. Nawet kolory na fladze są takie same... Można by jeszcze dodać: ogromne głazy w świątyniach megalitycznych i głazy narzutowe w północno-wschodniej części Polski, ogromny ruch uliczny, miejsca na Malcie związane z mitologią i te w naszym kraju, które pojawiają się w legendach... I tylko warto wspomnieć, że Malta jest prawie 1000 razy mniejsza od Polski i zdecydowanie mniej różnorodna, bo na wyspie nie ma rzek, jezior, lasów i gór.
OdpowiedzUsuń